In order to apply the unique H2O-CH technology developed by ABLabs Ltd to the widest possible range of diesel engines built using Unit Injector Systems (UIS), Distributor Pump Systems (DPS) or Fixed Geometry Turbocharger (FGT) diesel engine technologies, ABLabs Ltd intends to evaluate the use of this technology for these engine types operating in fixed and constant rotational speed (RPM) or variable RPM modes under different load conditions in this project. These types of constant speed engines are used in so-called industrial systems (e.g. generators, pumps, compressors), while variable speed and variable load engines are used in equipment and systems used in agriculture, construction, logging and water transport, such as offshore fishing vessels, motor boats and yachts.
Industries using diesel engines with the above technologies account for a significant share of the European Union’s (EU) emissions of greenhouse gases, including CO2. The H2O-CH technology used by ABLabs allows a mixture of alkanes and water vapour to be injected into the combustion chamber of a diesel engine, which in turn allows the mixture of diesel and alkanes to burn evenly and completely, and ensures that diesel fuel consumption is significantly reduced, thus reducing greenhouse gas emissions. The thermolysis process in the combustion chamber of the engine, where H2O molecules are split into hydrogen and oxygen atoms under high pressure and temperature conditions and simultaneously combusted, not only provides additional power to the engine, but also ensures complete combustion of the fuel mixture, resulting in significantly reduced harmful emissions such as NOx, PM and others.
The project will develop and test experimental models for two types of diesel engines using the above engine technologies and operating in fixed and constant rotational speed (RPM) or variable rotational speed modes under different load conditions.
Project Nr.: 1.2.1.2.i.2/1/24/A/CFLA/003
Project start date: 01.09.2024
Project end date: 30.05.2026
Project total budget: 430 523.48 EUR
Project grant: 322 790.92 EUR
Pētījums par ABLabs H2O-CH degvielas padeves sistēmas pielāgošanu dīzeļdzinējiem, kas neizmanto common-rail tehnoloģiju.
Lai SIA ABLabs izstrādāto unikālo H2O-CH tehnoloģiju varētu izmantot pēc iespējas plašākam dīzeļdzinēju klāstam, kas ir būvēti izmantojot Unit Injector systems (UIS), vai Distributor Pump systems (DPS), vai Fixed Geometry Turbocharger (FGT) dīzeļdzinēju tehnoloģijas, šajā projektā SIA ABLabs plāno izvērtēt minētās tehnoloģijas izmantošanu šiem dzinēju tipiem, kas darbojas režīmos ar noteiktu un nemainīgu rotācijas ātrumu (RPM) vai mainīgu rotācijas ātrumu dažādos slodzes apstākļos. Minētie dzinēju tipi ar nemainīgu griešanās ātrumu tiek izmantoti t.s. industriālajās sistēmās (piemēram, ģeneratoros, sūkņos, kompresoros), bet dzinēji ar mainīgu rotācijas ātrumu un mainīgu slodzi – iekārtās un sistēmas kas tiek izmantotas lauksaimniecībā, būvniecībā, mežizstrādē, kā arī ūdens transportā, kā piem., piekrastes zvejas kuģos, motorlaivās un jahtās.
Nozares, kas izmanto dīzeļdzinējus ar iepriekšminētajām tehnoloģijām, veido ievērojamu daļu no Eiropas Savienības (ES) siltumnīcefektu veidojošo gāzu, tai skaitā CO2, emisijām. ABLabs izmantotā H2O-CH tehnoloģija ļauj iesmidzināt dīzeļdzinēja sadegšanas kamerā alkāna gāzes un ūdens tvaika maisījumu, kas savukārt ļauj vienmērīgi un pilnvērtīgi sadedzināt dīzeļdegvielas un alkāna gāzes maisījumu, un nodrošina ka būtiski tiek samazināts dīzeļdegvielas patēriņš, līdz ar to arī siltumnīcefektu veidojošo gāzu emisijas. Dzinēja sadegšanas kamerā notiekošais termolīzes process, kur augsta spiediena un temperatūras apstākļos H2O molekulas tiek sadalītas ūdeņraža un skābekļa atomos, kas vienlaicīgi sadeg, nodrošinot ne tikai papildus jaudu dzinējam, bet arī degvielas maisījuma pilnvērtīgu sadegšanu, līdz ar to arī ievērojami mazāku kaitīgo izmešu daudzumu, kā piem., NOx, PM un citus.
Projekta ietvaros tiks izstrādāti un testēti eksperimentālie modeļi diviem dīzeļdzinēju tipiem, kas izmanto iepriekšminētas dzinēju uzbūves tehnoloģijas un kas darbojas režīmos ar noteiktu un nemainīgu rotācijas ātrumu (RPM) vai mainīgu rotācijas ātrumu dažādos slodzes apstākļos.
Projekta Nr.: 1.2.1.2.i.2/1/24/A/CFLA/003
Projekta sākuma datums: 01.09.2024
Projekta beigu datums: 30.05.2026
Projekta kopējais budžets: 430 523.48 EUR
Projekta atveseļošanas un noturības mehānisma līdzfinansējums: 322 790.92 EUR